prof. dr hab. Maciej Klakla

maciej klaklaProf. dr hab. Maciej Klakla  (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku) jest Przewodniczącym Rady Naukowej naszego uniwersytetu. Pracował również na uniwersytetach w Algierii, Kanadzie i Kazachstanie. Mówi biegle siedmioma językami. Obszar naukowych zainteresowań  Profesora to:  rozpoznawanie i rozwijanie uzdolnień matematycznych uczniów, rozwijanie u uczących się matematyki aktywności matematycznych o charakterze twórczym i aktywizujących metod nauczania w tym procesie.
Autor i współautor ponad 120 prac naukowych i autor kilku książek. Współtwórca koncepcji projektu dydaktycznego „Błękitna Matematyka” oraz współautor podręczników Błękitnej Matematyki. Aktywny uczestnik ponad 60 międzynarodowych konferencji naukowych. Członek międzynarodowych komitetów programowych i współorganizator konferencji CIEAEM (1993 – 2009). Organizator i realizator międzynarodowego projektu  AMADA - Assessment of Math Knowledge Deficiencies of Adult Learners with Socio-economic Disadvantages (Cypr, Grecja, Irlandia, Polska). Wypromował:  5  doktorów i 160  magistrów matematyki.
Interesuje się malarstwem, muzyką, poezją (sam maluje i pisze wiersze). Kocha przyrodę i zwierzęta (szczególnie pieska Pusię). Docenia poczucie humoru.