prof. dr hab. inż. Grzegorz Karwasz

Prof. dr hab. inż. Grzegorz Karwasz - kierownik Zakładu Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1995-2006 był pracownikiem badawczym Istituto Nazionale per la Fisica della Materia, prowadząc prace badawcze i dydaktyczne na Wydziale Fizyki i Wydziale Inżynierii Uniwersytetu w Trento. W 1996 roku podjął pracę w Instytucie Fizyki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku (obecnie Pomorska Akademia Pedagogiczna), gdzie kierował (1998-2006) Zakładem Spektroskopii. Habilitację w zakresie fizyki doświadczalnej uzyskał w 1997 roku na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie od 2006 roku kieruje Zakładem Dydaktyki Fizyki. Tytuł naukowy profesora nauk fizycznych uzyskał w 2005 roku. Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.