inż. arch. Paweł Żeromski, dr hab. Anna Żeromska

zdjęcie 1BInż. arch. Paweł Żeromski

absolwent Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Wydział Architektury

miejsce pracy: pracownia architektoniczno-deweloperska Miastologia w Krakowie.

Autor  projektów architektonicznych kilku osiedli mieszkaniowych w Krakowie.

zdjęcie 1ADr hab. Anna K. Żeromska

obecnie pracuje na Akademii Górniczo - Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie ( Pełnomocnik Dziekana Wydziału Matematyki Stosowanej AGH do spraw Jakości Kształcenia). Po studiach przez wiele lat pracowała na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Dydaktyk matematyki, szczerze zainteresowana podnoszeniem kwalifikacji dydaktycznych uczących nauczycieli matematyki. Jest osobą głęboko przekonaną, że to właśnie od nauczycieli zależy jak będą wykształcone przyszłe pokolenia Polaków. Naukowo zajmuje się antropomatematycznym ujęciem matematyki szkolnej, które łączy człowieka (anthropos) z matematyką, nadając pierwszeństwo ludzkiemu, humanistycznemu i społecznemu charakterowi matematyki szkolnej.  Podejmuje różnorodne działania w dziedzinie oświaty, np. członkostwo w jury oraz recenzowanie zadań konkursowych dla uczniów szkół podstawowych, seminariach Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, prowadzenie Ogólnopolskiego Seminarium Kształcenia Matematycznego przy WMS AGH. Uczestniczyła w wielu konferencjach w Polsce i za granicą.