Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Dobrane małżeństwo ...

“Dobrane małżeństwo, czyli muzyka i fizyka” - Wiktor Niedzicki
Czy gra na instrumencie ułatwia poznanie fizyki? Od wahadła Galileusza do wycieraczek samochodowych. Kto najlepiej grał na jednej strunie? Na te i podobne pytania postaram się znaleźć odpowiedź podczas wykładu “Dobrane małżeństwo, czyli muzyka i fizyka”. Zaproponuję także konstruowanie instrumentów z “byle czego” oraz niezwykłe nagrania z różnych regionów świata.
Opowiem nie tylko o akustyce, ale także o muzykach, którzy byli wynalazcami (np. Józef Hofman) i skąd się wzięły ich wynalazki, ale także o konstruktorach instrumentów, o rezonansie i o fizykach, którzy kochają muzykę.
W miarę zilustruję to wszystko częścią moich zbiorów instrumentów (wszystkich nie jestem w stanie przywieźć). Będzie też trochę nagrań, głównie filmowych gry na ciekawych instrumentach.


 

DSC_0018                                                                                        IMG_6968                                               IMG_1137                                 strony www strony www strony www strony www strony www