Wielka wyprawa do krainy Królowej Śniego

Antarktyda_3829673"Wielka wyprawa do krainy Królowej Śniegu"
Arktyka i Antarktyda to pokryte polarną czapą lodową, zimne, skrajnie niegościnne tereny wokół biegunów, na których rozciągają się bezkresne pustkowia i gdzie bezustannie wieją silne lodowate wiatry. Rejony te pokryte są lądolodem, którego grubość w wielu miejscach wynosi nawet kilka kilometrów. Mimo tak niegościnnego dla człowieka klimatu występuje tu mnóstwo osobliwych form życia, znakomicie przystosowanych do takich właśnie warunków środowiska. Zapraszam wszystkich studentów w specjalnie dla Was przygotowaną multimedialną podróż, podczas której poznacie wiele niezwykłych zwierząt żyjących w pełnej bajecznych barw i przedziwnych dźwięków krainie wiecznych lodów i śniegów.

Co zobaczymy, kogo spotkamy i czego się dowiemy?
Jak powstaje zorza polarna?
Dlaczego niedźwiedź polarny nie poluje na pingwiny?
Czy na Madagaskarze żyją pingwiny?
Czy na naszej planecie możemy spotkać jednorożce?
Jak żyją: niedźwiedzie, lwy, lamparty i słonie morskie?
Czym się różni foka od uchatki?
Czy foka może spać na otwartym morzu?
Jakie foki żyją w Bałtyku?

Na te jak i na wiele innych interesujących pytań będziecie mogli uzyskać odpowiedź już wkrótce.
               Do zobaczenia!
                      Radosław Żbikowski