O NAS

Mazowiecki Uniwersytet Dziecięcy to Projekt Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych „Delta” w Płocku.

Naszą misją jest zaszczepianie w dzieciach i młodzieży miłości do nauki, rozbudzanie ich naturalnej ciekawości świata oraz zarażanie pasją do pogłębiania wiedzy.

Dzisiaj rodzice przywiązują ogromną wagę do edukacji najmłodszych. Z dużym wyprzedzeniem zastanawiają się nad tym, do jakiego przedszkola posłać malucha, a także – która szkoła będzie dla niego najlepsza. Pragną, aby ich pociechy mogły rozwijać się w różnych dziedzinach.

Dzieciństwo jest okresem wielu pytań, które stają się początkiem poznania otaczającego świata, w tym również świata nauki. To czas rozwijania określonych predyspozycji i talentów, które jeżeli nie zostaną dostrzeżone, mogą być bezpowrotnie utracone. To przede wszystkim czas podejmowania decyzji, kim zostaną w przyszłości.

Idea uniwersytetów dziecięcych ma już swoją historię. Pierwszą tego typu inicjatywę zrealizowano na Uniwersytecie w Tybindze w 2002 roku. Wkrótce pomysł ten zaczął być przenoszony do innych uczelni w Niemczech, a następnie projekt pojawił się w większości krajów Europy oraz w innych krajach na świecie.

Uniwersytet dziecięcy to zabawa w studiowanie, dzięki której dzieci w wieku 6 - 12 lat mogą zobaczyć jak wygląda „dorosłe” studiowanie. Mali studenci biorą udział w specjalnie przygotowanych wykładach i warsztatach. Wykładowcami są prawdziwi profesorowie, doktorzy, naukowcy, podróżnicy i odkrywcy. Projekt uniwersytetów dziecięcych otrzymał od Komisji Europejskiej nagrodę Kartezjusza „Descartes Prize for Science Communication” za wybitne zasługi w popularyzacji wiedzy.

W Polsce pierwsze uniwersytety dziecięce powstały w 2007 roku w: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. Dzisiaj działa ich już w naszym kraju około trzystu. Mazowiecki Uniwersytet Dziecięcy w Płocku zamierza uczyć trudnych ale interesujących rzeczy poprzez zabawę, rozwijanie i odkrywanie talentów oraz kształtowanie osobowości człowieka poszukującego – człowieka odkrywcy. Na naszych zajęciach nie będzie nudnych wykładów, zeszytów, notatek, klasówek, zaliczeń i egzaminów. Każde spotkanie będzie okazją do intrygującej podróży w świat wiedzy, wiedzy niezwykle rozległej.

Wierzymy, że w ten sposób wesprzemy rodziców w codziennej trosce o właściwy rozwój ich dzieci.

Jesteśmy wdzięczni Stowarzyszeniu Inicjatyw Edukacyjnych „Delta” za umożliwienie kontynuacji rozpoczętego w 2012 roku projektu Mazowieckiego Uniwersytetu dla Dzieci oraz Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku za zrozumienie i wsparcie naszego Projektu, a także udostępnienie sal wykładowych.

GRUPA REALIZUJĄCA PROJEKT MAZOWIECKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY PODCZAS I KONGRESU UNIWERSYTETÓW DZIECIĘCYCH

Bez�tytułu  20140312_102030               S__2753

UROCZYSTE  PODPISANIE POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY Z