mjr rez. mgr Jarosław Chrobot

mjr. rez. mgr Jarosław Adam Chrobot
Absolwent Szkoły Chorążych Wojsk Zmechanizowanych w Elblągu (1992 r.); Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu (2000r.). Służba w Wojsku Polskim w latach 1989-2010 na różnych stanowiskach, min.  d-ca grupy specjalnej w 25 Dywizji Kawalerii Powietrznej.  W trakcie służby wojskowej wyróżniony był:
  • srebrnym medalem „Siły Zbrojne w służbie Ojczyzny”
  • brązowym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”
Od początku służby woskowej do dziś związany z „desantem”, skoczek spadochronowy, instruktor walki w bliskim kontakcie I; II; III i IV stopnia. Od 2004 r. prowadzi szkoły oraz zajęcia z uczniami gimnazjów i liceów o profilu wojskowym z Edukacji Obronnej oraz walki wręcz.
Od 2012 roku prowadzi swoje licea mundurowe w Radomiu, Nasielsku, Pułtusku, Olsztynie. Od 2014 r. członek ZSP. Od 2014 roku jest członkiem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oddział w Płocku – pełnomocnik związku ds. edukacyjno – wychowawczych. Współpracuje z różnymi służbami oraz instytucjami państwowymi za co otrzymuje wyróżnienia i pochwały (min. pochwała i podziękowanie marszałka woj. mazowieckiego za pracę na rzecz obronności z młodzieżą szkolną). Jego celem jest (między innymi) rozbudzenie zainteresowań oraz rozwijanie i utrwalanie takich cech osobowych, jak: poczucie odpowiedzialności, honoru i godności osobistej, koleżeństwa i uczciwości, stanowczości, zdyscyplinowania i posłuszeństwa, a ponadto poczucie estetyki, ładu, porządku oraz dbałość o wygląd zewnętrzny.